niedziela, czerwca 04, 2017

"XII Sugestii. Przewodnik do szczęśliwego życia" Bogłusław Szedny

*Tytuł: "XII Sugestii. Przewodnik do szczęśliwego życia"
*Autor: Bogusław Szedny
*Wydawnictwo: Ridero
*Rok wydania: 2017
*Ilość stron: 200
*Ocena: 5/6
*Opis:


Ksiażka XII SUGESTII jest wyjątkowa. Czytelnik czuje się, jakby odbył nieziemską podróż w głąb siebie. Podczas czytania jest chwila na refleksje, ćwiczenia, aby poczuć swoje emocje, spokój umysłu i jakim się jest człowiekiem. Uważam, że ta książka odmieni życie i los wielu ludzi. "

Ewa Pawlak, energoterapeutka


Bogusław Szedny w bardzo przystępny sposób prezentuje przetestowane w jego własnym życiu sposoby na lekkie i świadome życie. Jestem przekonana, że po wdrożeniu w  życie proponowanych w książce sugestii czytelnik poczuje radość, lekkość i wolność swojej prawdziwej natury. Gorąco polecam!


Sylwia Kocoń, energoterapeuta metafizyczny


Jeżeli miałabyś/miałbyś wejść na Mount Everest, to wzięłabyś/wziąłbyś najlepszy sprzęt i przewodnika. Jeżeli chcesz przejść przez życie z uśmiechem, Twoim przewodnikiem niech będzie XII SUGESTII. Ta książka to prawdziwy skarb.


Kacper Skowron, reżyser i operator filmowy


XII SUGESTII ma w sobie gigantyczną moc, dlatego po ich przeczytaniu twoje życie nie będzie już takie samo - będzie bardziej szczęśliwe.
*Moje odczucia:


Chyba każdy z nas chciałby wieść szczęśliwe życie, prawda? Tylko czy każdy z nas wie, jak do tego doprowadzić? Co robić, by czuć się spełnionym w życiu i iść przez nie z uśmiechem na twarzy? Bogusław Szedny w swoim przewodniku opierając się na własnych doświadczeniach postara się nam wytłumaczyć, co sprawia, iż człowiek staje się szczęśliwy.


Autor w XII sugestiach pokazuje nam, iż nasze życie może być lepsze. Ale wpływ ma na to wiele czynników, m.in.: wybaczanie sobie i innym, akceptacja i pokochanie siebie, życie tu i teraz, słuchanie swojej intuicji, dbanie o ciało, umysł i duszę, relacje z Bogiem, świadomość, szacunek do ludzi, pasje.

Zastanówmy się teraz czy każdą z powyższych sugestii wypełniacie w 100%? Zapewne nie, ale może właśnie dzięki temu przewodnikowi odkryjecie swoją drogę do szczęścia. Bycie szczęśliwym wcale nie oznacza, iż człowiek musi posiadać miliony, mieć piękny dom i cudownie się prezentować. Otóż nie, bo właśnie te cechy o tym nie świadczą. Człowiek dzisiaj ma wszystko, a jutro może już nie mieć nic. Ale czy biedny może być szczęśliwy? Może Was to zdziwi, ale tak, może, a przekonał się o tym sam nasz autor, który przez rok był bezdomnym człowiekiem. Jego bezdomność pozwoliła mu odkryć w sobie wiele refleksji i przemyśleń.

Najważniejszym elementem w drodze do szczęścia jest umiejętność wybaczania zarówno sobie jak i innym. Jeśli tego nie będziemy potrafili, nie ruszymy do przodu, gdyż nasze myśli wciąż będą kierować się ku przeszłości. Kiedy nauczymy się wybaczać od razu będzie nam lżej na sercu. Ważne jest też, aby umieć zaakceptować siebie samego. Komuś możemy się nie podobać, ktoś może nas źle oceniać, w ogóle nas nie znając, ale my powinniśmy akceptować siebie samego, takim jakim jesteśmy. Musimy zaakceptować i pokochać siebie, gdyż jest to bramą do bardziej szczęśliwego życia.

Czy potrafimy żyć tu i teraz nie wykraczając w przeszłość, czy też przyszłość? Wszystko, co się dzieje, dzieje się w czasie teraźniejszym. Istotnym elementem jest również intuicja. Mamy dwa wewnętrzne głosy - rozum kontra serce. Powinniśmy sobie teraz zadać pytanie, którego z tych głosów słuchamy? Osobiście podążam za głosem serca, może nie zawsze okazuje się słuszny, jednak dla mnie jest bliższy.

Sugestia poświęcona relacji z Bogiem została odebrana przeze mnie pozytywnie. Autor ma rację, nieważne jakiego jesteśmy wyznania, jakiej religii - każdy z nas ma indywidualne podejście do tego tematu. Nie musimy chodzić do kościoła co niedzielę, gdyż Bóg jest z nami w każdej chwili. Zawsze i wszędzie mogę z nim porozmawiać. Bóg kocha nas bezwarunkowo. Każdy może go postrzegać i doświadczać na swój własny sposób.


Jak sami widzicie na szczęśliwe życie składa się wiele sugestii. Bogusław Szedny nie narzuca nam co mamy robić, jak żyć, on tylko przedstawia nam własne sugestie, których doświadczył w życiu. Każda z tych sugestii jest poparta jego doświadczeniami. Dodatkowo mamy czas na refleksje oraz ćwiczenia do wykonania. Można również robić własne notatki.XII Sugestii. Przewodnik do szczęśliwego życia to ciekawa pozycja, po przeczytaniu której (a nawet bym powiedziała, że w trakcie czytania) czytelnik wyciąga mnóstwo refleksji na temat własnego życia. Książka ta z całą pewnością odmieni życie niejednego z nas. Sprawi, iż staniemy się bardziej szczęśliwi. Zachęcam do przeczytania.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję autorowi.3 komentarze:

 1. Bardzo lubię takie pozycje, mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  Ola z pomiedzy-ksiazkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Niby potrafimy wybaczać, ale zwykle jest to pusta konstrukcja. Problem tkwi w tym, że ta zadra wciąż siedzi, a my często niekiedy też nieświadomie, pielęgnujemy ją w sobie. Wyjście od wybaczenia do szczęścia wydaje mi się podstawą, która po prostu uwalnia człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie :-). Bardzo lubię pozytywne przesłanie w książkach. Ze swojej strony mogę polecić książkę " Zatrzymać Dzień". Dostarcza dużo pozytywnej energii i motywacji. Jest bardzo nietypowa i z pięknym przesłaniem. To jedna z tych książek do których warto wracać.

  Serdecznie polecam i pozdrawiam :-D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger