czwartek, lutego 01, 2018

"Bracia Slater. Alec" L.A. Casey➲ TYTUŁ  "Bracia Slater. Alec"

➲ AUTOR  L.A. Casey

➲ DATA PREMIERY  21.01.2018

➲ WYDAWNICTWO  Kobiece

➲ ILOŚĆ STRON  568


➲ OCENA  4+/6

➲ OPIS

Uważana za czarną owcę Keela Daley czuje się niedoceniona nawet przez własną matkę. Całe życie rywalizuje z kuzynką Micah, która zawsze była od niej lepsza, a teraz bierze ślub i znowu skupia całą uwagę na sobie. Keela czuje, że dla nikogo nie jest ważna. Albo tak się jej tylko wydaje...

Alec Slater to kobieciarz, który uwielbia zadowalać siebie i nie dba o potrzeby innych. Nie spodziewa się, że pewnego dnia zapuka do niego ognistowłosa Keela, która wbrew sobie będzie potrzebować od niego ogromnej przysługi. Alec ma udawać jej chłopaka i pójść z nią na wesele.

Chociaż arogancki chłopak zgadza się pomóc dziewczynie, podkreśla, że nie robi niczego za darmo. Przysługa, której Alec oczekuje od Keeli, może sprawić, że wkrótce to ona będzie w centrum uwagi.

ALEC ZATRZYMUJE TO, CO POSIADA


➲ MOJE ODCZUCIA

Pierwszy tom mnie zachwycił, jego dopełnienie rozczarowało, więc jak było przy drugim tomie? Czy L.A. Casey znów podbiła moje serce, a może mnie do siebie zniechęciła?

Przyznaję, że bałam się tego co dostanę. Jednak kamień spadł mi z serca, gdyż im bardziej zagłębiałam się w lekturę, tym bardziej byłam zachwycona. Emocji nie brakowało, więc mogę odetchnąć z ulgą.

Tym razem uwagę skupiamy na Aleku i Keeli, bo wszystko toczy się głównie wokół nich. Ale nie martwcie się, przystojni bracia Slater ukazują się również w komplecie. Ja jestem nimi zauroczona, i bez wątpienia skradli moje serce. Chodź potrafią być niezwykle aroganccy i zarozumiali to nie sposób ich nie pokochać

Keela to dziewczyna, która nie da sobie dmuchać w kaszę. Polubiłam ją za ten zadziorny pazurek i zero skrupułów. Czasem może zachowywała się zbyt arogancko, ale to nadawało jej charakteru.

Alec to przystojny mężczyzna, któremu nie oprze się żadna z kobiet. Jest chamski i bezpośredni, a jednak ma w sobie to coś, co przyciąga do niego płeć przeciwną. Uwielbia się droczyć, ale zawsze dba o to, co jest jego.Oboje poznają się przez przypadek. Keela jeszcze wtedy nawet nie spodziewa się, jak Alec wpłynie na jej dotychczasowe życie, a on nie zdaje sobie sprawy, co ta dziewczyna z nim zrobi. Mają udawać parę na weselu Micah, której Keela wprost nienawidzi. Jak daleko w stanie jest się posunąć kobieta, kiedy jakiś mężczyzna zajdzie jej za skórę?

L.A. Casey niewątpliwie potrafi sprawić, iż książkę, które ma prawie 600 stron, pochłania się w tak zaskakująco szybkim tempie, że prawdę powiedziawszy musiałam kilkakrotnie sprawdzić, czy faktycznie tych stron tyle było. Język jakim się posługuje jest łatwy w odbiorze, choć może niekoniecznie wszystkim się spodobać. Czasem sama odnosiłam wrażenie, że te niektóre brzydkie wulgaryzmy okazywały się zbędne. Niemniej mi nie przeszkadzały, bo zdążyłam już poznać styl autorki i wiedziałam czego mogę się spodziewać. Muszę przyznać, iż czytając przez większość czasu uśmiech nie znikał mi z twarzy. Było tyle zabawnych momentów, że w pewnych chwilach mąż dziwnie na mnie patrzył, nie rozumiejąc co mnie tak bawi.

Bohaterowie wykreowani przez autorkę są specyficzni i niepodważalni. Chodź czasem (a może przez większość książki) zachowywali się jak małe dzieci, to pasowało to do nich. W końcu w każdym z nas kryje się coś z dziecinności. Jesteśmy tylko ludźmi, a na niektóre sprawy musimy umieć patrzeć z przymrużeniem oka. Dzięki cichym myślom w głowie Keeli, mogłam bez problemu zrozumieć ją w wielu momentach, więc ten zabieg bardzo mi się spodobał. Ciekawa fabuła nie pozwoliła mi nawet na moment spuścić lektury z oczu. Nie zabrakło również dreszczyku emocji, czyli to co dla mnie jest najważniejsze w powieści. Lubię przeżywać wszystko wspólnie z bohaterami i tutaj tak właśnie było.


Niewątpliwie bracia Slater potrafią zawładnąć umysłami kobiet, dlatego też już z niecierpliwością oczekuję kolejnego tomu. W między czasie będę mogła przeczytać jeszcze dopełnienie tego tomu Keela.


Bracia Slater. Alec to kolejna porywająca historia o niegrzecznych, nieziemsko przystojnych braciach oraz o hardej dziewczynie, która zaciekle broni tego na czym jej zależy. Nie zabraknie gorących chwil oraz zabawnych momentów. Zachęcam do przeczytania!
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję11 komentarzy:

 1. Mam w planach tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się nsd ta seria, bo lubie takie klimaty. Moze nawet nie bedzie mi przeszkadzac infantylnosc bohaterow ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją w planach w dalszej przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że natrafiłam na kogoś, komu ta książka się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 6. Coraz bardziej intryguje mnie ta seria. Obym tylko znalazła na nią czas. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger