sobota, września 29, 2018

"Uważaj o czym śnisz" Grażyna Kałowska [PATRONAT + PRZEDPREMIEROWO]


TYTUŁ  "Uważaj o czym śnisz"

AUTOR Grażyna Kałowska

DATA PREMIERY Niebawem

WYDAWNICTWO  Literackie Białe Pióro

ILOŚĆ STRON 171
OCENA  5/6

OPIS
Niekonwencjonalny kryminał, w którym wątki psychologiczne i obyczajowe przeplatają się z wątkiem sensacyjnym. Ciekawy pomysł na fabułę, chociaż szkoda, że książka zbyt szybko się kończy. Jest to lektura lekka, łatwa i przyjemna. Polecam.
                                                                                    Ewa Formella, blog Książki Idy

W tej opowieści, jak się okazuje, nie ma przypadków. Autorka wszystko misternie przemyślała. Tym razem frapuje nas nieprzewidywalnością i prozą życia, która nadzwyczaj sugestywnie przeplata się z oniryzmem i ekspresyjnym czynnikiem jawy. Bohaterowie, podobni do nas, brną w codzienności okraszonej emocjami. Żywa akcja, afektywne wątki, zagadkowe zaszłości i przeszłość, która nie daje o sobie tak łatwo zapomnieć. Szczerze polecam!
                                                                               Agnieszka Krizel, blog Recenzje Agi


MOJE ODCZUCIA

Grażyna Kałowska to autorka, która z każdą kolejną książką zaskakuje mnie coraz bardziej pozytywnie. Jej książki, choć tak różne od siebie, w pełni satysfakcjonują czytelnika. Tak jest również i tym razem. Autorka serwuje nam doskonały kryminał pomieszany z wątkiem sensacyjnym.
Są morderstwa, ktoś musiał ich dokonać, tylko kto? Nasi bohaterowie będą dążyli do tego, aby się dowiedzieć, kto stoi za zbrodnią. Po części pomagać będą w tym sny. Czy zdarzyło Wam się kiedykolwiek, aby to o czym śniliście okazało się prawdą? Może mało realne, a jednak coś w tym jest, a doskonałym przykładem na to jest sen mojego dziadka. Kiedy był mały przyśniło mu się, że mają uciekać, bo banderowcy będą napadać na ich wioskę. I tak się właśnie stało. Dziadek sobie tego nie wymyślił.
A czy wy interpretujecie własne sny? A może zdarza wam się zastanawiać czy to jawa czy też sen?
Autorka stworzyła nietuzinkowych bohaterów podobnych do nas samych, wplątując ich w świetnie zaplanowaną akcję powieści. Są emocje, dreszczyk niepokoju, a także sytuacje, które stają się dziwne nawet dla nas samych. Mamy możliwość wniknięcia w psychikę poszczególnych bohaterów, odkrycia ich myśli. Jednak zagadka będzie gonić kolejną, a my zrobimy wszystko, aby wspólnie z bohaterami w końcu je rozwikłać. Nie zabraknie tutaj sensacji.
– Bóg nie wysłuchuje modlitw tych, którzy źle życzą. Wysłuchuje błogosławieństw. A z drugiej strony… może miarka się przebrała… Bóg zabiera człowieka z tego świata w najlepszym dla tego człowieka momencie. Może ci dwaj byli o krok od zatwardziałości? Jeszcze więcej zła by uczynili? Może dlatego Bóg pozwolił, by zginęli? A z trzeciej strony… Bóg wysłuchuje biedaka, który woła… Proszę się nie martwić. Wszystko jest dobrze. Dla wszystkich.
Nie martwcie się, gdyż nie cała książka oparta jest tylko i wyłącznie na wątkach kryminalnych. Mamy tutaj również wątki obyczajowe, czyli takie, z jakimi sami często każdego dnia możemy spotkać się w swoim życiu. Niewierny mąż? Brak zrozumienia i wsparcia, czy też dopadające nas choroby.
Grażyna Kałowska posługuje się lekkim i przyjemnym językiem, dzięki czemu czytając jej powieść po prostu się „płynie”. Wszystko doskonale przemyślane i zaplanowane. Książka jest nieprzewidywalna, dzięki czemu zyskuje na swojej wartości, a my mamy chęć sięgania po więcej.
Uważaj o czym śnisz to powieść, która nie raz i nie dwa nas zaskoczy. Ukazuje nam jak kruche potrafi być życie ludzkie i jak niewiele potrzeba, by wywołać nieszczęście. Nietuzinkowi bohaterowie, wartka akcja i przyjemny język umilą nam czas podczas tej lektury. Serdecznie zachęcam do przeczytania.

Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorce oraz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger