niedziela, marca 10, 2019

"Korona Przeznaczenia" Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka
TYTUŁ  "Korona Przeznaczenia"

AUTOR Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka

DATA PREMIERY 25.10.2018

WYDAWNICTWO  NieZwykłe

ILOŚĆ STRON 777
OCENA  5/6

OPIS

Były Mistrz Walk i jego ukochana uciekają ze Związku, aby rozpocząć wspólne życie na śnieżnej Północy, jednakże Przeznaczenie okazuje się silniejsze od marzeń. Przeszłość żąda od kochanków zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy.

Severo, by ratować ukochaną, zostaje zmuszony do zawarcia krwawego paktu oraz wzięcia udziału w politycznej rozgrywce, której stawką jest tron Cesarstwa. Tymczasem Mrok, wykorzystując naiwność ukochanej byłego Mistrza, uwalnia się z wiekowego więzienia, by dopełnić zemsty i zmienić Los Kontynentu. Czy miłość może usprawiedliwić zbrodnię? Czy każdą krzywdę można wybaczyć?

Bohaterowie Klątwy Przeznaczenia powracają w drugim, zamykającym serię tomie. Zmierz się z ciążącą nad nimi klątwą i poznaj zakończenie ich historii.
MOJE ODCZUCIA

Jak większość czytelników po cudownej lekturze Klątwy Przeznaczenia z niecierpliwością oczekiwałam momentu, kiedy będę mogła sięgnąć po jej kontynuację. W końcu nadszedł ten moment, choć przeczytanie tak opasłego tomu troszkę mi zajęło.

Arienne oraz Severo postanawiają uciec, myśląc, że to pozwoli im w pełni być szczęśliwymi. Jednak jak się szybko okazuje, przeznaczenie dosięga ich w każdym miejscu. Ich miłość skazana jest na ciągłe zawirowania i poświęcenia. Severo zrobi wszystko, aby chronić ukochaną. Biała Dama nieoczekiwanie skład mu pewną propozycję, na którą ten przystaje bez zawahania. Tylko czy będzie w stanie zapłacić tak wysoką cenę za życie ukochanej?

Muszę przyznać, że autorki po raz kolejny stanęły na wysokości zadania i napisały świetną powieść, którą czyta się z dużym zainteresowaniem i uwagą. To co mnie czasem gubiło to ogrom bohaterów występujących w powieści, miałam przez to często mętlik w głowie i zamęt. Na szczęście na ostatnich stronach mamy wpis bohaterów, więc bez problemu mogłam tam zajrzeć w każdej chwili.

Ariadna to nadal taka szara myszka, której brak wystarczającej pewności siebie. Ma ogromne serce, jednak czasem bywa zbyt naiwna. To co ją cechuje to niezwykła odwaga i ośli upór.
Postać Severo w dalszym ciągu jest mroczna, czasem wręcz nieokrzesana, choć w stosunku do swojej ukochanej jest opiekuńczy. Choć czasem nie podobało mi się jego zachowanie względem niej. 
Oboje mają przed sobą jakieś tajemnice, które zamiast scalać ich związek, tylko go poróżniają. On myśli, że nic jej nie mówiąc o propozycji Białej Damy chroni ją, natomiast ona będąc ciekawą wszystkiego nie mówi mu czego tak naprawę pragnie i jak się czuje.

Ty jesteś moją Światłością. Opromieniaj mnie, tak abym nawet w najgłębszej Ciemności umiał odnaleźć do ciebie drogę i już nigdy nie zbłądził.

Autorki zdecydowanie zadbały o to, aby czytelnik czytając takiego grubaska nie nudził się i nie zniechęcał. Akcja toczy się w miarę błyskawicznie, co chwilę coś się dzieje, poznajemy różnych bohaterów, którzy nie zawsze mają dobre zamiary. Za sprawą kart przenosimy się w magiczny, tajemniczy, ale i pełen intryg świat, który fascynuje swojego czytelnika z każdą kolejną przewróconą stroną. Nie zabraknie brutalnych scen, spisków oraz erotyki.

Miłość, której bardzo pragniemy nie zawsze ułatwia nam do jej dążenia. Czasem przeznaczenie ma dla nas inny los, sprawia, że musimy zmagać się z wieloma rzeczami, aby osiągnąć to, na czym tak bardzo nam zależy. W miłości nie ma miejsca na niedomówienia i tajemnice, bo w takim przypadku wszystko zaczyna się psuć, o czym zresztą przekonali się nasi bohaterowie. Pytanie powinniśmy sobie zadać: jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić w imię miłości? I czy to wszystko jest tego warte?

Zakończenie powieści totalnie zbiło mnie z nóg, bo nie bardzo mogłam połapać o co w nim chodzi.

Korona przeznaczenia to kolejne pełne akcji przygody niezwykłych bohaterów, które na wiele godzin wciągają nas w swój świat. Tajemnice, intrygi i niedomówienia, a także miłość wystawiona na próbę. Jeśli uwielbiacie świat fantasy, to koniecznie musicie przeczytać.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję Autorkom.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger