poniedziałek, maja 02, 2022

"Sanatorium Cudów" Izabella Agaczewska

 


TYTUŁ  "Sanatorium Cudów”
 

AUTOR Izabella Agaczewska

 

DATA PREMIERY 28.02.2022

 

WYDAWNICTWO  Izabella Agaczewska

 

ILOŚĆ STRON 60

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

„Są książki, obok których nie da się przejść obojętnie! Wywołują w czytelniku emocje, z jakimi na co dzień rzadko się stykamy. Powodują, że przypominamy sobie o takich wartościach jak zrozumienie, otwartość na drugiego człowieka czy współczucie. Sanatorium Cudów to idealna pozycja, by pokazać te uczucia naszym dzieciom i nauczyć je tolerancji i szacunku. Uświadomić, że nie każda niepełnosprawność jest widoczna.”

Ewelina Górowska (Ewelina-czyta)

Sanatorium Cudów to bajka edukacyjno-terapeutyczna, która pokazuje dzieciom, że każdy z nas jest inny i że na świecie istnieją różnego rodzaju choroby. To historia ukazująca ograniczenia, z którymi młodzi bohaterowie codziennie toczą walkę. Uczy empatii, akceptacji siebie i innych, a także tego, że warto marzyć i mieć nadzieję. Drogi Czytelniku! Otwórz tę książeczkę i poznaj tajemnicze miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Razem z Aleksandrem i jego przyjaciółmi rozpocznij przygodę!”.

Anna Dzięgielewska (OliWolumin.pl)MOJE ODCZUCIA

 

 

Czasem trafiamy na takie książki, które uczą nas wielu rzeczy nie ważne w jakim obecnie jesteśmy wieku. Niewątpliwie taką pozycją jest niniejsza bajka Sanatorium Cudów, w której to autorka stara się pokazać młodym czytelnikom, że każdy jest inny, ale niekoniecznie gorszy. Że na świecie są choroby z którymi mierzą się nawet małe dzieci, a my powinniśmy mieć szacunek dla drugiego człowieka.

Kiedy zdrowe, normalne dzieci wyśmiewają się z tych słabszych, niepełnosprawnych to znaczy, że nie nauczono ich współczucia czy też zrozumienia dla takich osób. Wyśmiewanie się z kogoś bo jest inny, jest oznaką słabości. Musimy pamiętać, że niektóre choroby nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Wyśmiewają się z takich osób, często sprawiamy im ogromną przykrość.

Pozycja Izabelli Agaczewskiej uczy empatii i szacunku do drugiej osoby. Czwórka naszych niepełnosprawnych bohaterów wykazuje się nie lada odwagą i otwartością na innych. Przy tym pokazują nam, jak ważna jest akceptacja siebie samego i że zawsze warto marzyć. Książeczka ta przenosi nas w tajemnicze miejsce, w którym spełniają się wszelkie marzenia naszych małych bohaterów.

- To nie twoja wina, Aleksandrze. Nie zawsze mamy wpływ na dziejące się wokół nas wydarzenia. Wyobraźnia może uleczyć twoje pękające z bólu serce. Pozwól jej działać, idź za nią. Nawet nie wiesz, jaką moc mają twoje marzenia. Czerp z nich siłę.

Bajka została bardzo ładnie wydana. Czcionka jest czytelna, a dodatkowo książka została opatrzona ilustracjami Iwony Pastuszka-Vedral, które idealnie komponują się z treścią.

Sanatorium Cudów to niezwykle wartościowa pozycja wśród literatury dziecięcej, która uczy tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka. Historia pokazująca codzienną walkę niepełnosprawnych dzieci, które nie zostały pozbawione marzeń. Emocje gwarantowane, koniecznie przeczytajcie!Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję Autorce.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger