poniedziałek, marca 27, 2023

"Zaufaj mi" Sophia Henderson

 

TYTUŁ  "Zaufaj mi”
 

AUTOR Sophia Henderson

 

DATA PREMIERY 25.01.2023

 

WYDAWNICTWO  Akurat

 

ILOŚĆ STRON 320

 

 

 

 

OCENA  4/6

 

OPIS
Czy w dzisiejszych czasach można z dnia na dzień stać się księżniczką?


Czy dwójka ludzi z zupełnie innych światów będzie w stanie nawiązać relację? Czy uda im się wspólnie pokonać największe lęki? Czy poczują się bezpiecznie w swoim towarzystwie? A przede wszystkim… czy oboje w końcu zaznają w życiu prawdziwego szczęścia?

Ethan Hudson – najpopularniejszy biznesmen w USA, który dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości dorobił się ogromnego majątku. Miliardy dolarów na koncie i trzydzieści lat na karku. Brakuje mu tylko jednego: kobiety, która pokochałaby go nie za to, kim jest, a za to, jaki jest.

Meghan Allen – dwudziestoczteroletnia studentka ostatniego roku medycyny. Wywodząca się z patologicznej rodziny dziewczyna nie ufa ludziom. Doświadczona przez los, z całych sił stara się jak najlepiej radzić sobie w życiu.


MOJE ODCZUCIA

 

 

Ethan jest najbogatszym człowiekiem na świecie i ciągle inwestuje zarobione pieniądze, najczęściej w nieruchomości. Wszystkiego dorobił się sam swoją ciężką pracą. Do szczęścia brakuje mu jedynie kobiety, która pokochałaby go nie za to kim jest, a jaki jest.
Meghan nie miała łatwego życia wychowując się w patologicznej rodzinie. Kilka lat swojego życia spędziła również w domu dziecka. Obecnie jest studentką ostatniego roku medycyny. Oprócz studiów, haruje w każdej wolnej chwili w restauracji, aby zarobić na życie i jakoś przetrwać.
Pewnego dnia w pracy poznaje Ethana, który od początku wydaje się jej być sympatycznym człowiekiem. Nie jest dla niej ważne to, że jest najbogatszym człowiekiem na świecie, bo ona dostrzega w nim jego dobre serce. Między nimi jest nić porozumienia i w dość szybkim tempie stają się sobie bardzo bliscy. Czy dwoje ludzi z całkiem różnego świata może stworzyć jeden wspólny?

Miałem trzydzieści lat i pragnąłem kobiety. Kochającej kobiety, której zależałoby na mnie, a nie na moich pieniądzach. Jak każdy człowiek potrzebowałem miłości, zrozumienia i bliskości, której naprawdę mi brakowało. Większości ludzi wydawało się, że bycie bogatym to największe szczęście na świecie. Pieniądze są potrzebne, owszem, ale szczęścia nie dają i przekonałem się o tym na własnej skórze.


W życiu nie mamy wpływu na to gdzie i kiedy się urodzimy, gdyż rodziców sami nie wybieramy. Zatem to jak nasze życie będzie wyglądało w bardzo dużej mierze zależy od naszej mamy i taty. Niestety nie wszyscy mają piękne dzieciństwo i cudowne wspomnienia. Jeśli dziecku przychodzi żyć w rodzinie patologicznej, wiadome jest, że z takiego domu nie może wynieść nic dobrego. Alkohol, ciągłe kłótnie, walka o przetrwanie każdego kolejnego dnia, to na pewno nie jest wzór życia dla małego dziecka. A jeśli jeszcze do tego dochodzi przemoc to już kompletnie. Niektóre dzieci żyjące w takich domach nie potrafią sobie poradzić z tym, często poddają się. Ale nasza bohatera miała w sobie wiele samozaparcia i odwagi. Pomimo traumy z dzieciństwa i tragedii jaka dosięgła jej rodzinę ona zawalczyła o swoją przyszłość, nie poddała się. Poszła na ukochane studia, ale także do pracy, gdzie bardzo ciężko harowała i była pomiatana przez innych. Pokazała jak wielką jest osobą i że w życiu nie można się poddawać.

Ethan też nie miał łatwego dzieciństwa, a pomimo tego sam swoją ciężką pracą i wytrwałością dorobił się ogromnego majątku i z dnia na dzień stał się najbogatszym człowiekiem świata. Woda sodowa nie uderzyła mu jednak do głowy, bo pomimo, że miał wszystko zawsze myślał o innych. Nie wywyższał się, nie szpanował, po prostu nadal był sobą. Ogromnie go denerwowało to, że ludzie lgnęli do niego z powodu jego zer na koncie. Dlatego kiedy poznał w restauracji Meghan był pod ogromnym wrażeniem tej dziewczyny. Miał do niej ogromny szacunek, a jednocześnie odczuł potrzebę zaopiekowania się nią.

Pewnie się zastanawiacie co może wyjść z połączenia dwóch całkiem różnych od siebie światów? Wiadomo, że jak biedna niczym mysz kościelna kobieta zacznie się kręcić przy boku miliardera to od razu będzie na językach wszystkich w koło. Bo jak bogaty człowiek mógł pokochać biedną dziewczynę? Przecież to im się nie mieściło w głowie. A jednak, są na świecie tacy ludzie, dla których nie liczą się dobra materialne, a to co człowiek skrywa w głębi serca. I to się ceni. Sophia Henderson właśnie taki świat nam przedstawiła. Świat, w którym dobro człowieka jest stawiana przed dobrem materialnym.

- Przestań. – Pokręcił głową. – Chcę tylko ciebie, Meghan. Doskonale o tym wiesz. Jesteś dla mnie wyjątkowa. Byłbym gotowy oddać ci wszystko, co mam, bo doskonale wiem, że nie jestem dla ciebie tym, kim pozostaję dla wszystkich innych ludzi na ziemi. Wiem, że nie widzisz we mnie przystojnego bogacza, tylko dostrzegasz we mnie człowieka. Takiego jak każdy inny. Widzisz we mnie to, czego nikt nigdy wcześniej nie odkrył, więc przestań nawet myśleć, że na mnie nie zasługujesz.


Podoba mi się styl pisania autorki, gdyż książkę czytało się bardzo przyjemnie. Język jest lekki, wszystko łączy się w spójną całość dając czytelnikowi całkiem fajną historię do przeczytania. Ciekawa kreacja bohaterów, których bez problemu można polubić bądź znienawidzić.
Ethan pomimo swojego bogactwa zachowuje się jak normalny człowiek za co ma u mnie ogromnego plusa. Polubiłam go za jego dobre intencje, czułość i opiekuńczość. I choć miał też jakieś swoje mroczniejsze strony to nie przyćmiły one jego całokształtu.
Meghan to również sympatyczna dziewczyna, która zasługuje na podziw za swoją wytrwałość i dążenie do wyznaczonego sobie celu. Niejedna bowiem osoba na jej miejscu już dawno by się poddała. Choć na zewnątrz to twarda kobieta, w środku jest krucha niczym porcelana.
Niewątpliwie intrygującą postacią był Lucas, brat Ethana, który swoim zachowaniem potrafił wyprowadzać z równowagi swoich bliskich. Z całej książki najbardziej miałam niechęć do Monica oraz ciotki Elisabeth.

Historia sama w sobie nie jest może niczym nowym, bo podobnych jest wiele. Momentami odnosiłam również wrażenie, że Meghan zbyt szybko uległa urokowi Ethana jak na osobę, w której brak zaufania. Akcja rozgrywała się zbyt szybko jak na moje oko. Niemniej czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko. Chętnie sięgnę zatem po kolejne historie autorki.

Zaufaj mi to historia pokazująca, że w życiu to nie pieniądze odgrywają główną rolę, tylko emocje zawarte w sercu każdego człowieka. Historia o połączeniu dwóch różnych światów w jeden. Jeśli lubicie takie historie, koniecznie przeczytajcie.Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger