czwartek, maja 27, 2021

"Siła przetrwania" Linda Szańska


 TYTUŁ  "Siła przetrwania”

CYKL Siła honoru (tom 2)

 

AUTOR Linda Szańska

 

DATA PREMIERY 14.04.2021

 

WYDAWNICTWO  Burda Książki

 

ILOŚĆ STRON 450

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
 

Daniel Rokita, zwany Diabłem, w pełni zasługuje na swój pseudonim. Tym, którzy wchodzą mu w drogę, potrafi zgotować prawdziwe piekło.

Ale bycie prawą ręką Anioła, bossa poznańskiej mafii, ma swoją cenę. Diabeł już raz ją zapłacił. A raczej zrobił to ktoś, kogo kochał.

Nigdy więcej na to nie pozwoli. Nawet jeśli oznacza to wieczną samotność.

Ewa jednak nie boi się takiego życia. Bardziej tego, że przy Danielu traci głowę. I czujność. A stąd już tylko krok do uczucia, które może zniszczyć ich oboje.

W tym świecie miłość to oznaka słabości. I tylko nielicznym udaje się dotrzeć do raju.MOJE ODCZUCIA

 

 Książka ta jest bestsellerem na Taniaksiazka.pl.

Daniel „Diabeł” Rokita to mężczyzna, który potrafi zgotować prawdziwe piekło tym, którzy wchodzą mu w drogę. Jest prawą ręką Anioła, bossa mafii. Bycie na tym stanowisku wiąże się również z ponoszeniem pewnych konsekwencji, a Diabeł już raz zapłacił najwyższą cenę. Teraz nie zamierza pozwolić, by uczucia po raz kolejny zawładnęły jego umysłem, woli skazać się na samotność.
Ewa, najlepsza przyjaciółka Kaliny, to kobieta mocno doświadczona przez życie w dawnych latach. Chce zacząć wszystko od nowa. Na jej drodze staje Daniel, który mocno na nią oddziałuje. Oboje ciągnie ku sobie, choć za wszelką cenę starają się tego nie pokazać. Ona powoli się w nim zakochuje, wstępuje krok po kroku w jego świat. Co zrobi kiedy się dowie, kim faktycznie jest Daniel? I czy on ją ochroni, gdy nadejdzie taka potrzeba?

Pod pseudonimem Linda Szańska kryją się dwie znakomite autorki – Agnieszka Lingas-Łoniewska oraz Anna Szafrańska. Połączenie ich pisarstwa wyszło całkiem ciekawe. Historia wciąga już od pierwszych chwil, całkiem sporo się w niej dzieje, a bohaterzy zostali dobrze wykreowani. Autorki zabierają nas w świat miłości oraz strachu, który nie zawsze jest taki jakbyśmy chcieli. Nie zobaczymy tutaj tylko barwnego i pozytywnego życia bohaterów, ale też jego ciemne strony. Autorki nie stronią od trudnych tematów jakim jest m.in. handel ludźmi. Przedstawiają go w dość realny sposób.

Zarówno Daniel jak i Ewa mają swoje tajemnice, które mogą zniszczyć wszystko co dobre w ich życiu. Nie ma co ukrywać, ale miłość w gangsterskim świecie potrafi być niebezpieczna i ryzykowna. To taki świat, w którym można spodziewać się wszystkiego. Niestety nie wszystko można przewidzieć, a co się z tym wiąże, nie można na wszystko być przygotowanym.
Oko za oko, ząb za ząb, tak właśnie jest w tym świecie, w którym przemoc i brutalność są na porządku dziennym.

Ten świat wciągał i wypluwał, nie dając nic w zamian. Im bliżej ktoś był góry, tym miał dłuższą historię. Każdemu z nas coś zabrano, każdy musiał coś lub kogoś poświęcić. I robiliśmy to bez mrugnięcia okiem. Bo okazanie słabości oznaczało porażkę. A co potem siedziało w naszych głowach i z jaką świadomością musieliśmy żyć… to inna kwestia. Prywatna. Której nie pokazywaliśmy światu. I która nas niszczyła.


Książkę czytało się niezwykle szybko. Autorki zadbały o to, aby nie zabrało emocji, przyspieszonego bicia serca oraz dużej dawki adrenaliny. Zostałam wchłonięta w świat bohaterów, który naprawdę śledziłam z zapartym tchem. Byłam ciekawa, czy Daniel i Ewa w końcu otwarcie powiedzą o swoich uczuciach, bo jak Ewie nie przychodziło to z trudem, tak Danielowi już tak. Czasem, by kogoś uchronić, musimy wypierać się uczuć, gdyż doskonale wiemy, że to uczucie tak naprawdę może zabić nam bliską osobę. Ale czy serce można długo okłamywać?

W tym tomie powracamy również do bohaterów z pierwszej części, której ja niestety jeszcze nie czytałam, jednak będę musiała nadrobić, aby lepiej poznać Kalinę oraz Anioła.

Siła przetrwania to historia z niezwykłymi bohaterami, świetnymi dialogami i sporą dawką humoru od której nie sposób się oderwać. Interesująca fabuła oraz wartka akcja, sprawiają, że całkowicie zapominamy o otaczającym nas świecie. Gorąco polecam.Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger