środa, kwietnia 06, 2022

"Gawędy mojego Anioła Stróża" Małgorzata A. Jędrzejewska [PATRONAT MEDIALNY]

 TYTUŁ  "Gawędy mojego Anioła Stróża”
 

AUTOR Małgorzata A. Jędrzejewska

 

DATA PREMIERY 21.01.2022

 

WYDAWNICTWO  NowoCzesne

 

ILOŚĆ STRON 239

 

 

 

 

OCENA  4/6

 

OPIS
 

Pandemia korona wirusa sprawiła, że wielu ludzi doświadczyło przymusowej izolacji. Zamknięci w domach w różny sposób reagowali na to, co się dzieje wokół nich. Przyszedł czas nie tylko na dostosowanie się do nowej rzeczywistości, ale i na refleksję.

Jedną z poddanych kwarantannie osób była Małgosia. Samotna w swoich czterech kątach, ale nie osamotniona, bowiem tkwił przy niej Anioł Stróż, zaczęła prowadzić z nim rozmowy o życiu. Czym jest Wszechświat? Jakie jest znaczenie Energii? Po co powstał człowiek i jaka jest jego rola wobec całości Istnienia? „Gawędy mojego Anioła Stróża” to próba odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Jesteśmy dziećmi Wszechświata, nasączonymi Wiarą, Nadzieją i Miłością. Nauczmy się z nich czerpać. Odnajdźmy swe wewnętrzne światło.MOJE ODCZUCIA

 

 

Kiedy przyszła do nas pandemia koronowirusa całkowicie odmieniła nasze dotychczasowe życie. Zamknięcie w  domu, brak aktywności fizycznej na powietrzu i praca oraz nauka często w trybie zdalnym. Były to czasy, które zdecydowanie nam nie służyły. Każdemu z nas przyszło dostosować się do nowej rzeczywistości. Ludzie różnie na nią reagowali. Nasza bohaterka Małgosia została poddana kwarantannie. Zmusiło ją to do wielu refleksji, a że tuż obok miała Anioła Stróża, to prowadziła z nim rozmowy o życiu. Zastanawiała się czym jest Wszechświat, po co powstał człowiek i jak funkcjonował cały świat.

- Bo ludzie zapominają o tym, że największa siła pochodzi od Wiary, Nadziei i Miłości. Karmią się nienawiścią, fobiami, przemocą, a energia z nich wynikająca niszczy, nie buduje.

W książce tej znajdziemy przedstawienie Wszechświata w całkiem nowoczesnym stylu. Początek wziął się od Wszechświata i Energii, którzy najpierw stworzyli Naturę – ich pierwszą córkę. Później pojawiło się jej dwóch braci – Bóg i Szatan. I co najdziwniejsze w tym wszystkim, to Bóg był tym złym (choć ogólnie rzecz biorąc my mamy inne poglądy), a Szatan dobrym. Mamy więc tutaj całkiem inną mitologię początku. Czytanie zatem tej pozycji było niezwykle interesujące.

Gawędy pomiędzy Małgosią, a Aniołem Stróżem przybliżyły naszą bohaterkę do wielu nowych informacji, które niejednokrotnie skłaniały do wielu refleksji. Ich wspólne dialogi nie są pozbawione humoru, ale wyczuwalny nad wszystko jest tutaj sarkazm.

DNA to coś co jest nam dobrze znane i to właśnie dzięki niemu przekazujemy wiele swoich genów swoim potomkom. Energia i Wszechświat powoływali do życia swoje kolejne dzieci właśnie na podstawie zapisów DNA. Dzięki temu powstawali ci dobrze i ci źli, a odpowiedzialni za to byli ich rodzice.

Książka ta z całą pewnością będzie miała grono odbiorców podzielonych za i przeciw. Katolicy mogą być oburzeni, gdyż książka ta pokazuje nam, że nie wszystko jest takie jak pokazuje nam Kościół. Pozycja ta jednak zapewne skłoni nas do głębszych refleksji na temat wiary, nadziei i miłości. Bo czymże byliby ludzie bez tych trzech jakże ważnych cnót. Bez wiary, nadziei i miłości nasze życie byłoby pozbawione wszelkiego blasku. Bez nich potrafimy tylko poddawać się i przegrywać.

- Brawo! Bo każdy człowiek potrzebuje Wiary. Jest ona żywiołem, spontanicznością, radością dziecka i jednocześnie łączy się z Miłością, która daje spokój i poczucie bezpieczeństwa. Gdy do tego dodamy Nadzieję, która pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość, wszystko staje się jasne.

Gawędy mojego Anioła Stróża to niezwykle ciekawa, zmuszająca do refleksji na temat własnego życia pozycja, w której znajdziemy wiele ważnych pytań i odpowiedzi. Może właśnie dzięki tej pozycji nauczymy się czerpać z wiary, nadziei i miłości.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękujęBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger