piątek, grudnia 03, 2021

"Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej" Marek Marcinowski [PATRONAT MEDIALNY]

 
TYTUŁ  "Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej”

AUTOR Marek Marcinowski

 

DATA PREMIERY 28.11.2021

 

WYDAWNICTWO  Anatta

 

ILOŚĆ STRON 32

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

Akwarium w suficie, sekretne przejścia, podziemne tunele czy legendarne skarby – o tym wszystkim, a także o innych skrywanych przez zamki tajemnicach dowiedzą się Julka i Krzyś podczas swojej wakacyjnej podróży. Daj się porwać przygodzie i razem z bohaterami poznaj historyczne perełki leżące na terenie Polski!MOJE ODCZUCIA

 

 

Zapewne każdy z nas będąc małym dzieckiem zawsze miał ochotę zwiedzać i poznawać różne ciekawe miejsca oraz ich historie. Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z pozycją idealną dla dzieci, które są łakome przygód i zwiedzania. Razem z autorem książki oraz Julką i Krzysiem wybiorą się powiem w podróż odwiedzając Zamki Polski Południowej. W podróży tej dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat zamków, a także odkryją poniekąd ich historie.Dzieci wybudziły się z drzemki dziesięć minut przed miejscem docelowym, którym był zamek w Mosznej. Jest to tak naprawdę pałac, gdyż jego dominującą funkcją nie były cele obronne, tylko mieszkalne. Mimo to przyjęło się używać nazwy „zamek”. Ma on tyle pomieszczeń, ile jest dni w roku, a wież, szczytów i iglic wybudowano łącznie dziewięćdziesiąt dziewięć.


Muszę przyznać, że nie wiedziałam o wielu zawartych informacjach o zamkach, dlatego dzięki tej pozycji sama zdobyłam cenne informacje. Więc jak widać, nie tylko dzieci mogą skorzystać z tej pozycji.
Wybieramy się szlakiem zamków, jeden z wymienionych sama odwiedziłam, a mianowicie Ogrodzieniec (miałam po drodze do szkoły).

Kolejny cel wakacyjnej wyprawy stanowiły ruiny twierdzy w Olsztynie. To jeden z zamków jurajskich, które budowano na szczytach trudno dostępnych skał, stąd ich nazwa – Orle Gniazda.


Zamki to niezwykłe budowle, z których czasem pozostają tylko ruiny. Jednak nie zmienia to faktu, że za każdym z nich kryje się inna legenda, którą warto poznać. Marek Marcinowski w swojej książeczce pokazuje, że wycieczki rodzinne są nie tylko mile spędzanym czasem, ale również potrafią uczyć i kształcić. Autor włożył serce w napisanie tej książki i to widać gołym okiem. Cała książka została pięknie wydana. Twarda oprawa oraz piękne ilustracje wykonane przez Mariusza Hołod sprawiają, że miło wziąć tę pozycję w ręce.

Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej to niezwykle ciekawa pozycja zawierająca wiele ważnych informacji na temat zamków. Dodatkowo na końcu znajdziecie quiz oraz zadania na wspólny czas. Gorąco polecam.


Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorowi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger